AKTUÁLNÍ  PROGRAM

Tanvaldské hudební jaro 2020

64. ročník mezinárodního hudebního festivalu  

Festival přeložen na neurčito, termín bude upřesněn do konce května

POCTA VELKÝM ČESKÝM INTERPRETAČNÍM OSOBNOSTEM

Program

3. 4. 2020 pátek 18.30

Kino Jas Járy Cimrmana

19.00

Kino Jas Járy Cimrmana

Vernisáž výstavy prací z výtvarné soutěže na téma "Óda na radost" vyhlášené SVČ Tanvald

Hudební vystoupení žáků ZUŠ Tanvald

POCTA JANU PANENKOVI (1922 - 1999)

Klavírní duo Schiavo-Marchegiani (Itálie)

Marco Schiavo - klavír

Sergio Marchegiani - klavír

__________________________________________________________________

17. 4. 2020 pátek 19.00

Kino Jas Járy Cimrmana

POCTA MARTINU HRBÁČOVI (1939 - 80 let)

Hudební vystoupení žáků ZUŠ Tanvald

FolkloreClassic
Markéta Janoušková
- housle

Kristýna Janoušková - zpěv, Michal Horsák - cimbál
Cimbálová muzika Jiřího Janouška

___________________________________________________________________

1.5. 2020 pátek 19.00

Kino Jas Járy Cimrmana

POCTA VALENTINĚ KAMENÍKOVÉ (1930 - 1989)

"Česká klavírní výprava"

Ivo Kahánek a mladí hosté Tereza Hausová - klavír, ZUŠ Tanvald

Ivo Kahánek - klavír

____________________________________________________________________

15. 5. 2020 pátek 19.00

Kino Jas Járy Cimrmana

POCTA SMETANOVU KVARTETU (1945 - 1990)

Hudební vystoupení žáků ZUŠ Tanvald

Kvarteto Apollon
__________________________________________________________________________

5. 6. 2020 pátek 19.00

Kostel sv. Františka z Assisi

NOC KOSTELŮ

POCTA ZDEŇKOVI CHALABALOVI (1899 - 1962)

Hudební vystoupení žáků ZUŠ Tanvald

ATENEO
smíšený komorní sbor Univerzity Palackého v Olomouci

doc. PaedDr. Pavel Režný, Ph.D. - sbormistr
Jana Rusková - klavír


 Bystřické zámecké slavnosti 2020 - Bystřice p. Hostýnem

26. ročník mezinárodního hudebního festivalu 

Festival přeložen na rok 2021, důvodem je COVID - 19  2020

POCTA VELKÝM ČESKÝM OSOBNOSTEM HUDBY

Program

31. 5. 2020 (neděle) Zámek, 19.00 hod.

POCTA VALTEROVI VÍTKOVI (1935 - 85 let od narození)

Igor Františák - klarinet

Martin Kasík - klavír

________________________________________________________________________

10. 6. 2020 (středa) Zámek, 19.00 hod.

POCTA BOHUSLAVU MARTINŮ (1890 - 1959)
Moravské klavírní trio
Valerie Zawadská
- umělecký přednes
Četba z korespondence B. M.

________________________________________________________________________

14. 6. 2020 (neděle) Zámek, 19.00 hod.

POCTA MIROSLAVU LANGEROVI (1945 - 2010)
Miroslav Sekera - klavír

_______________________________________________________________________

23. 6. 2020 (úterý) Kostel sv. Jiljí, 19.00 hod.

POCTA JOSEFU VESELKOVI (1910 - 1992)

Koncert k 30. výročí trvání Českého filharmonického sboru Brno

Český filharmonický sbor Brno (komorní sbor)

Petr Fiala - sbormistr

Jana Melišková - soprán, Marie Vrbová - alt
Petr Kolař
- varhany



VIVAT VARHANY 2020 


Jihočeský mezinárodní varhanní festival

POD ZÁŠTITOU

hejtmanky Jihočeského kraje Ivany Stráské ve spolupráci s Českobudějovickou diecézí


Datum / místo / hodina                                                           Účinkující

Slavonice, 11. 7. 2020 (sobota)

kostel Nanebevzetí Panny Marie

19.00 hod.                                                                                Ludmila Dvořáková

__________________________________________________________________________

Slavonice, 18. 7. 2020 (sobota)
Kostel Božího těla

19.00 hod.                                                                                Jiřina Marešová Dvořáková

                                                                                                  Milada Procházková - violoncello

__________________________________________________________________________

J. Hradec, 24. 7. 2020 (pátek)
Kostel sv. Jana Křtitele

19.00 hod.                                                                                  Roman Perucki (Polsko) 

                                                                                                    Lukasz Dlugosz - flétna

_________________________________________________________________________


Slavonice, 25. 7. 2020 (sobota)
Kostel Nanebevzetí Panny Marie -

19.00 hod.                                                                                   Roman Perucki (Polsko)

                                                                                                     Lukasz Dlugosz - flétna

________________________________________________________________________

Klášter, 8. 8. 2020 (sobota)
Kostel Nejsvětější trojice

18.00 hod.                                                                                   Pavel Černý

________________________________________________________________________

Český Krumlov, 15. 8. 2020 (sobota)
Klášterní kostel Božího Těla                                                    Markéra Schely Reindlová (Německo) 

19.00 hod.                                                                                 Eva Garajová - zpěv                                  ________________________________________________________________________                                        

Vodňany, 5. 12. 2020 (sobota)
Kostel Narození Panny Marie

10.00 hod.                                                                                  Pavel Svoboda

                                                                                                    Oliver Lakota - trubka (Německo)    


ART SALON PIANO 2020

Místo konání: foyer budovy "Business Center Piano" (Lidická tř. 2331/6a, 370 01 České Budějovice)

Hlavní pořadatel: Česká kultura, z. s.

15. září 2020 - 19 hodin - foyer PIANO
Poetická klasika - Smetanovo trio Jitka Čechová - klavír, Jan Talich - housle,                              Jan Páleníček - violoncello

ABSTRAKCE - Eva a Radomil Čechovi

asambláže, obrazy akryl , VERNISÁŽ VÝSTAVY

_________________________________________________________________________

20. října 2020 - 19 hodin - foyer PIANO
Večer argentinského tanga Astora Piazzoly
Petr Nouzovský - violoncello,
Lukáš Sommer - kytara

_________________________________________________________________________

24. listopadu 2020 - 19 hodin - foyer PIANO
FolkloreClassic
Markéta Janoušková a Cimbálová muzika Jiřího Janouška
Mimořádné propojení velkých autorů klasické hudby s úpravami lidových písní a melodií.

________________________________________________________________________

13. prosince 2020 - 19 hodin - Kostel Svaté Rodiny

VÁNOČNÍ KONCERT

Božská komedie
pěvecké duo Kchun
- Martin Prokeš a Marek Šulc
Středověká a renesanční inspirace Dantovou Božskou komedií ve zpěvech, mluveném slovu a videoartu.

__________________________________________________________________________

Malostranské komorní slavnosti 2020

18. ročník mezinárodního hudebního festivalu
pod záštitou Ministerstva kultury a Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice při Senátu Parlamentu ČR

POCTA VELKÝM ČESKÝM INTERPRETAČNÍM OSOBNOSTEM


4. 10. 2020 (neděle)

Valdštejnský palác - Hlavní sál
19.30

POCTA MILANU KOSTOHRYZOVI (1911 - 1998)
                                                                                           Jitka Čechová - klavír
                                                                                           Wenzel Grund - klarinet (Švýcarsko)
                                                                                           Jan Páleníček - violoncello


18. 10. 2020 (neděle)

Valdštejnský palác - Hlavní sál 19.30

POCTA EDUARDU HAKENOVI (1910 - 1996)

BOŽSKÁ KOMEDIE

                                                                                         Pěvecké duo Kchun
                                                                                        (Martin Prokeš
- tenor, Marek Šulc - baryton)


1. 11. 2020 (neděle)

Valdštejnský palác - Hlavní sál 19.30

POCTA IVANU MORAVCOVI (1930 - 2015)
                                                                                      Christian Leotta - klavír (Itálie)


15. 11. 2020 (neděle)

Valdštejnský palác - Hlavní sál
19.30

POCTA ALEXANDRU VEČTOMOVOVI (1930 - 1989)
                                                                                    Anton Niculescu - violoncello
                                                                                    Jitka Čechová - klavír


29. 11. 2020 (neděle)

Valdštejnský palác - Hlavní sál 

19.30

POCTA KARLOVI HOFFMEISTEROVI (1868 - 1952)

                                                                                    Vivian  Sofronitsky - kladívkový klavír



13. 12. 2020 (neděle)

Valdštejnský palác - Hlavní sál
19.30

POCTA KARLU ANČERLOVI (1909 - 1973)

 Komorní filharmonie Pardubice                           Ivan Klánský - klavír, Lukáš Klánský - dirigent



Mladé pódium 2020

48. ročník mezinárodního festivalu mladých umělců

Datum / místo / hodina

29. 8. 2020

Konzervatoř v Brně

10.00 - 13.00                 Interpretační kurzy - Smetanovo trio                

19.00                                 Koncert Smetanova tria   

klavírní doprovod:

          

10. 2020

Sál Pražské konzervatoře - Pálffy palác

Laureát mezinárodní soutěže - bude upřesněno v červnu

sólista: 

klavírní doprovod:



11. 2020

Janáčkova konzervatoř -
Ostrava

Vítěz soutěže konzervatoří - bude upřesněno v červnu
sólista:

klavírní doprovod: