AKTUÁLNÍ  PROGRAM  2021 

Tanvaldské hudební jaro 2021

64. ročník mezinárodního hudebního festivalu 

POCTA VELKÝM ČESKÝM INTERPRETAČNÍM OSOBNOSTEM 

28.5.2021 (pátek) Kostel sv.  Františka z Assisi   19.00

NOC KOSTELŮ

BARDOLINO - "kolem světa za 80 minut"(housle, violoncello, perkuce, akordeon, zpěv)

(inspirace v etnické hudbě a tanci celého světa)


4.6. 2021 (pátek) Kino Jas Járy Cimrmana 19.00 

POCTA MIROSLAVU LANGEROVI (1945 - 2010)
Miroslav Sekera - klavír


18.6. (pátek) Kino Jas Járy Cimrmana 19.00 

POCTA SMETANOVU KVARTETU (1945 - 1990)

Kvarteto Apollon
Karel Košárek
- klavír

 Bystřické zámecké slavnosti 2021 - Bystřice p. Hostýnem

26. ročník mezinárodního hudebního festivalu 

 POCTA VELKÝM ČESKÝM INTERPRETAČNÍM OSOBNOSTEM

 5. 9. 2021 (neděle)

Kostel sv. Jiljí, 19.00 hod.

POCTA JOSEFU VESELKOVI (1910 - 1992)

Český filharmonický sbor Brno (komorní sbor)

Petr Fiala, ředitel a sbormistr


 12. 9. 2021 (neděle)

Zámek, 19.00 hod.

POCTA VALTRU VÍTKOVI (1935)

Igor Františák - klarinet

Martin Kasík - klavír


19. 9. 2021 (neděle)

Zámek, 19.00 hod.

POCTA MIROSLAVU LANGEROVI (1945 - 2010)
Miroslav Sekera - klavír


26. 9. 2021 (neděle)

Zámek, 19.00 hod.

POCTA BOHUSLAVU MARTINŮ (1890 - 1959)
Moravské klavírní trio
Valerie Zawadská
- korespondence B. Martinů


VIVAT VARHANY 2021 

Jihočeský mezinárodní varhanní festival ve spolupráci s Českobudějovickou diecézí

Slavonice, 10. 7. 2021 (sobota)

Kostel Nanebevzetí Panny Marie 

19.00 hod.

Pavel Svoboda - varhany 


Slavonice, 17. 7. 2021 (sobota)

Kostel Božího těla - Slavonice

19. hod

Vladimír Roubal - varhany

Miroslav Laštovka - trubka

Štěpánka Heřmánková - zpěv


Slavonice, 24. 7. 2021 (sobota)

Kostel Nanebevzetí Panny Marie 

19.00 hod.

Pavel Kohout - varhany
Iva Hlaváčková
- soprán


Klášter, 31. 7. 2021 (sobota)
Kostel Nejsvětější trojice

19.00 hod.

Markéta Schley Reindlová - varhany (Německo)


Český Krumlov, 19. 9. 2021 (neděle)
Klášterní kostel Božího Těla

11.00 hod.

Petr Čech - varhany


 ART SALON PIANO 2021 - České Budějovice                                           2. ročník mezinárodního hudebního festivalu

21. září 2021

Business Center PIANO

19.00 hod.

Jan Talich - housle
Petr Jiříkovský - klavír

Vernisáž obrazů - Radoslav Valeš, Radomil Čech


19. říjen 2021

Business Center PIANO

19.00 hod.

Lukasz Dlugosz - flétna (Polsko)
Jitka Čechová
- klavír

Vernisáž obrazů - 


16. listopad 2021

Business Center PIANO

19.00 hod.

BARDOLINO - komorní soubor
"kolem světa za 80 minut" (inspirace v etnické hudbě a tanci celého světa)

Vernisáž obrazů -



14. prosinec 2021

Kostel Sv. rodiny, ČB

19.00 hod.

BOŽSKÁ KOMEDIE
Marek Šulc
- zpěv
Martin Prokeš
- zpěv

+ video art projekce



           Malostranské komorní slavnosti 2021

        19. ročník mezinárodního hudebního festivalu pod záštitou Ministerstva kultury a Výboru pro                      vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice při Senátu Parlamentu ČR

                        POCTA VELKÝM ČESKÝM INTERPRETAČNÍM OSOBNOSTEM   


3. 10. 2021(neděle)

Valdštejnský palác - Hlavní sál
19.30

POCTA FRANTIŠKU ČECHOVI (1923 - 1999)

Lukasz Dlugosz - flétna (Polsko)
Jitka Čechová - klavír


17. 10. 2021 (neděle)

Valdštejnský palác - Hlavní sál 19.30

POCTA ZUZANĚ RŮŽIČKOVÉ (1927 - 2017)
Mahan Esfahani - cembalo (USA)


31. 10. 2021 (neděle)

Valdštejnský palác - Hlavní sál 19.30

POCTA LADISLAVU VACHULKOVI (1910 - 1986)

BOŽSKÁ KOMEDIE
Martin Prokeš - zpěv
Marek Šulc
- zpěv
+ video art projekce


14. 11. 2021 (neděle)

Valdštejnský palác - Hlavní sál
19.30

POCTA JANU HEŘMANOVI (1886 - 1946)
Viviana Sofronicky - klavír


28. 11. 2021 (neděle)

Valdštejnský palác - Hlavní sál 19.30

POCTA ČESKÉMU TRIU (1936 - 1991)

Pardubická komorní filharmonie Smetanovo trio

                                         



Mladé pódium 2021

49. ročník mezinárodního festivalu mladých umělců


9. 2020

GALERIE - AMU
Malostranské náměstí 13 Praha 1

11. 2021

Sál Pražské konzervatoře - Pálffy palác
Valdštejnská 14

Praha 1

11. 2021
Janáčkova konzervatoř -
Ostrava

Laureát soutěže Pražské jaro 2021 - bude upřesněno v červnu

...sólista
...klavírní doprovod

Laureáti soutěží:

Soutěž o cenu Gustava Mahlera - obor violoncello

Adam Klánský - violoncello

Lukáš Klánský - Klavír

Mezinárodní violová soutěž Oskara Nedbala

...sólista

...klavírní doprovod

- bude upřesněno v listopadu

Interpretační kurzy

Petr Nouzovský - violoncello (prof. Pražské konzervatoře)
Kristina Fialová - viola (prof. Pražské konzervatoře)