CURRENT  PROGRAM

TANVALD MUSICAL SPRING  2021

64. ročník mezinárodního hudebního festivalu

POCTA VELKÝM ČESKÝM INTERPRETAČNÍM OSOBNOSTEM   

28. 5. 2021 (pátek)

Kostel sv. Františka z Assisi

19.00

NOC KOSTELŮ

BARDOLINO - "kolem světa za 80 minut"(housle, violoncello, perkuce, akordeon, zpěv)

(inspirace v etnické hudbě a tanci celého světa)


4. 6. 2021 (pátek)

Kino Jas Járy Cimrmana

19.00


POCTA MIROSLAVU LANGEROVI (1945 - 2010)
Miroslav Sekera - klavír

18. 6. 2021 (pátek)

Kino Jas Járy Cimrmana

19.00

POCTA SMETANOVU KVARTETU (1945 - 1990)

Kvarteto Apollon
Karel Košárek
- klavír


BYSTŘICE CHATEAU FESTIVAL  2021

26. ročník mezinárodního hudebního festivalu

POCTA VELKÝM ČESKÝM INTERPRETAČNÍM OSOBNOSTEM   

Program

5. 9. 2021 (neděle)

Kostel sv. Jiljí, 19.00 hod.

POCTA JOSEFU VESELKOVI (1910 - 1992)

Český filharmonický sbor Brno (komorní sbor)

Petr Fiala, ředitel a sbormistr


12. 9. 2021 (neděle)

Zámek, 19.00 hod.

POCTA VALTRU VÍTKOVI (1935)

Igor Františák - klarinet

Martin Kasík - klavír

19. 9. 2021 (neděle)

Zámek, 19.00 hod.

POCTA MIROSLAVU LANGEROVI (1945 - 2010)
Miroslav Sekera - klavír

26. 9. 2021 (neděle)

Zámek, 19.00 hod.

POCTA BOHUSLAVU MARTINŮ (1890 - 1959)
Moravské klavírní trio
Valerie Zawadská
- korespondence B. Martinů



Vivat Organ 2021

South Bohemian International Organ Festival ve spolupráci s Českobudějovickou diecézí


Slavonice, 10. 7. 2021 (sobota)
Kostel Nanebevzetí Panny Marie 

19.00 hod.

Pavel Svoboda - varhany 


Slavonice, 17. 7. 2021 (sobota)

Kostel Božího těla - Slavonice

19. hod.

Vladimír Roubal - varhany

Miroslav Laštovka - trubka

Štěpánka Heřmánková - zpěv


Slavonice, 24. 7. 2021 (sobota)

Kostel Nanebevzetí Panny Marie 

19.00 hod.

Pavel Kohout - varhany
Iva Hlaváčková
- soprán


Klášter, 31. 7. 2021 (sobota)
Kostel Nejsvětější trojice

19.00 hod.

Markéta Schley Reindlová - varhany (Německo)


Český Krumlov, 19. 9. 2021 (neděle)
Klášterní kostel Božího Těla

11.00 hod.

Petr Čech - varhany


ART SALON PIANO 2021


21. září 2021

Business Center PIANO

19.00 hod.

Jan Talich - housle
Petr Jiříkovský - klavír

Vernisáž obrazů - Radoslav Valeš, Radomil Čech



19. říjen 2021

Business Center PIANO

19.00 hod.

Lukasz Dlugosz - flétna (Polsko)
Jitka Čechová
- klavír

Vernisáž obrazů -  


16. listopad 2021

Business Center PIANO

19.00 hod.

BARDOLINO - komorní soubor
"kolem světa za 80 minut" (inspirace v etnické hudbě a tanci celého světa)

Vernisáž obrazů -


14. prosinec 2021

Kostel Sv. rodiny, ČB

19.00 hod.

BOŽSKÁ KOMEDIE
Marek Šulc
- zpěv
Martin Prokeš
- zpěv

+ video art projekce



MALÁ STRANA CHAMBER FESTIVITIES 2021 

2. 12. 2020 (neděle)

Valdštejnský palác - Hlavní sál

19.30 POCTA EDUARDU HAKENOVI (1910 - 1996)

BOŽSKÁ KOMEDIE Pěvecké duo Kchun (M. Prokeš, M. Šulc)

__________________________________________________________________________

9. 12. 2020 (neděle)

Valdštejnský palác - Hlavní sál

19.30 POCTA ALEXANDRU PLOCKOVI (1914 - 1982)

Jitka Čechová - klavír Jan Talich - housle Jan Páleníček - violoncello

____________________________________________________________________

13.12. 2020 (neděle)

Valdštejnský palác - Hlavní sál
19.30 Oznámení.

Z důvodu omezení kapacity sálu /Covid - 19/ je rezervace na tento koncert uzavřena. V případě změny Vás budeme informovat. Děkujeme za pochopení .

POCTA KARLU ANČERLOVI (1909 - 1973)

Komorní filharmonie Pardubice Ivan Klánský - klavír, Lukáš Klánský - dirigent

___________________________________________________________________

16.12. 2020 (neděle)

Valdštejnský palác - Hlavní sál

19.30

POCTA KARLOVI HOFFMEISTEROVI (1868 - 1952)

Vivian Sofronitsky - kladívkový klavír



YOUNG STAGE 2021  Ročník 49

9. 2020

GALERIE - AMU
Malostranské n
áměstí 13 Praha 1


11. 2021

Sál Pražské konzervatoře - Pálffy palác
Valdštejnská 14

Praha 1


11. 2021
Janáčkova konzervatoř -
Ostrava

Laureát soutěže Pražské jaro 2021 - bude upřesněno v červnu

...sólista
...klavírní doprovod

Laureáti soutěží:

Soutěž o cenu Gustava Mahlera - obor violoncello

Adam Klánský - violoncello

Lukáš Klánský - Klavír

Mezinárodní violová soutěž Oskara Nedbala

...sólista

...klavírní doprovod

- bude upřesněno v listopadu

Interpretační kurzy

Petr Nouzovský - violoncello (prof. Pražské konzervatoře)
Kristina Fialová - viola (prof. Pražské konzervatoře)