CURRENT  PROGRAM

                                             WE ARE PREPARING THE 2020 PROGRAM


TANVALD MUSICAL SPRING  2020

64. ročník mezinárodního hudebního festivalu

POCTA VELKÝM ČESKÝM INTERPRETAČNÍM OSOBNOSTEM

Program

3. 4. 2020

pátek 18.30


Kino Jas Járy Cimrmana

19.00

Kino Jas Járy Cimrmana

Vernisáž výstavy prací z výtvarné soutěže na téma "Óda na radost" vyhlášené SVČ Tanvald

Hudební vystoupení žáků ZUŠ Tanvald

POCTA JANU PANENKOVI (1922 - 1999)

Klavírní duo Schiavo-Marchegiani (Itálie)

Marco Schiavo - klavír

Sergio Marchegiani - klavír

17. 4. 2020

pátek 19.00

Kino Jas Járy Cimrmana

POCTA MARTINU HRBÁČOVI (1939 - 80 let)

Hudební vystoupení žáků ZUŠ Tanvald

FolkloreClassic
Markéta Janoušková
- housle

Kristýna Janoušková - zpěv, Michal Horsák - cimbál
Cimbálová muzika Jiřího Janouška

1.5. 2020

pátek 19.00

Kino Jas Járy Cimrmana

POCTA VALENTINĚ KAMENÍKOVÉ (1930 - 1989)

"Česká klavírní výprava"

Ivo Kahánek a mladí hosté Tereza Hausová - klavír, ZUŠ Tanvald

Ivo Kahánek - klavír

15. 5. 2020

pátek 19.00

Kino Jas Járy Cimrmana

POCTA SMETANOVU KVARTETU (1945 - 1990)

Hudební vystoupení žáků ZUŠ Tanvald

Kvarteto Apollon

5. 6. 2020

pátek 19.00

Kostel sv. Františka z Assisi

NOC KOSTELŮ

POCTA ZDEŇKOVI CHALABALOVI (1899 - 1962)

Hudební vystoupení žáků ZUŠ Tanvald

ATENEO
smíšený komorní sbor Univerzity Palackého v Olomouci

doc. PaedDr. Pavel Režný, Ph.D. - sbormistr
Jana Rusková - klavír



BYSTŘICE CHATEAU FESTIVAL  2020

26. ročník mezinárodního hudebního festivalu

POCTA VELKÝM ČESKÝM OSOBNOSTEM HUDBY

Program

31. 5. 2020 (neděle)

Zámek, 19.00 hod.

POCTA VALTEROVI VÍTKOVI (1935 - 85 let od narození)

Igor Františák - klarinet

Martin Kasík - klavír


10. 6. 2020 (středa)

Zámek, 19.00 hod.

POCTA BOHUSLAVU MARTINŮ (1890 - 1959)
Moravské klavírní trio
Valerie Zawadská
- umělecký přednes
Četba z korespondence B. M.

14. 6. 2020 (neděle)

Zámek, 19.00 hod.

POCTA MIROSLAVU LANGEROVI (1945 - 2010)
Miroslav Sekera - klavír

23. 6. 2020 (úterý)

Kostel sv. Jiljí, 19.00 hod.

POCTA JOSEFU VESELKOVI (1910 - 1992)

Koncert k 30. výročí trvání Českého filharmonického sboru Brno

Český filharmonický sbor Brno (komorní sbor)

Petr Fiala - sbormistr

Jana Melišková - soprán, Marie Vrbová - alt
Petr Kolař
- varhany



MALÁ STRANA CHAMBER FESTIVITIES 2020

18. ročník mezinárodního hudebního festivalu
pod záštitou Ministerstva kultury a Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice při Senátu Parlamentu ČR

POCTA VELKÝM ČESKÝM INTERPRETAČNÍM OSOBNOSTEM

4. 10. 2020 (neděle)

Valdštejnský palác - Hlavní sál
19.30

POCTA MILANU KOSTOHRYZOVI (1911 - 1998)
Jitka Čechová - klavír
Wenzel Grund - klarinet (Švýcarsko)
Jan Páleníček - violoncello


18. 10. 2020 (neděle)

Valdštejnský palác - Hlavní sál 19.30

POCTA EDUARDU HAKENOVI (1910 - 1996)

BOŽSKÁ KOMEDIE

Pěvecké duo Kchun
(Martin Prokeš
- tenor, Marek Šulc - baryton)


1. 11. 2020 (neděle)

Valdštejnský palác - Hlavní sál 19.30

POCTA IVANU MORAVCOVI (1930 - 2015)
Christian Leotta - klavír (Itálie)


15. 11. 2020 (neděle)

Valdštejnský palác - Hlavní sál
19.30

POCTA ALEXANDRU VEČTOMOVOVI (1930 - 1989)
Anton Niculescu - violoncello
Jitka Čechová - klavír


29. 11. 2020 (neděle)

Valdštejnský palác - Hlavní sál 19.30

POCTA KARLOVI HOFFMEISTEROVI (1868 - 1952)

Vivian Sofronitsky - kladívkový klavír


13. 12. 2020 (neděle)

Valdštejnský palác - Hlavní sál
19.30

POCTA KARLU ANČERLOVI (1909 - 1973)

Komorní filharmonie PardubiceIvan Klánský - klavír, Lukáš Klánský - dirigent


Malá Strana Chamber Festivities 2019

17th year of the international music festival

HOMAGE TO GREAT CZECH MUSICIANS


15th September 2019 (Sunday)

Waldstein Palace - Main Hall

7.30 pm HOMAGE TO EDUARD TREGLER (1868 - 1932) Ensemble Frizzante - chamber choir


29th September 2019 (Sunday)

Waldstein Palace - Main Hall

7.30 pm HOMAGE TO ZUZANA RŮŽIČKOVÁ (1927 - 2017) Martin Hroch - cembalo


13th October 2019 (Sunday) Ended

Waldstein Palace - Main Hall

7.30 pm HOMAGE TO CZECH QUARTET (1892 - 1934)                                Quartet JosefSuk - Piano


27th October 2019 (Sunday)Ended

Waldstein Palace - Main Hall

7.30 pm HOMAGE TO LIBUŠE VÁCHALOVÁ (1932)                                         Floraleda Sacchi - harfa (Italy)


10th November 2019 (Sunday) Ended

Waldstein Palace - Main Hall

7.30 pm HOMAGE TO VÁCLAV TALICH ( 1883 - 1961 ) Martinů Strings Prague - chamber orchestra Claudio Mansutti - clarinet (Italy)


16th November 2019 (Saturday) Changing the strap and time. Ended

Church of the Infant Jesus (Kostel Panny Marie Vítězné -Pražské Jezulátko)
14.30 pm

HOMAGE TO JIŘÍ ROPEK (1922 - 2005) Robert Lehrbaumer - organ (Austria) 


Warning!
According to the request of the parish of the church to open the concert to the general public, the seats are available without reservation. Thank you for your kind understanding.

Young Stage 2019 The 47th International Festival of    Young Artists                             

8. 11. 2019   10.00 am . Ended

JANACEK CONSERVATORY OSTRAVA 

Jitka Cechova and Jan Palenicek 

 Interpretative Course (on music and management)

Českobratrská 958/40, 702 00 Ostrava

free entry

26.11. 2019    6. pm. Ended

Brno Conservatory 

 Milan Al-Ashhab - violin, Adam Skoumal - piano

tř. Kpt. Jaroše 1890/45, 602 00 Brno, Czech Republic

free entry

29.11. 2019   6 pm.Ended

PRAGUE CONSERVATOR

 Jan Čmejla - piano

F. Chopin: Nocturno c-moll op. 48 č. 1

Nocturno H-dur op. 32 č. 1

Nocturno cis-moll op. Posth.

S. Prokofjev: Sonáta č. 7 op. 83, B-dur - "Stalingrad"

Veronika Kovandová, violin

J. S. Bach: Ciaccona d moll

Marek Pavlica, violin

P. I. Čajkovskij: Melancholická serenáda

J. Brahms: Scherzo c moll

Klavírní spolupráce: Mgr., MgA. Kristýna Znamenáčková

Martin Janál, violin

Ottokar Nováček: Perpetuum mobile

Ernest Bloch: Nigun

Klavírní spolupráce: Kamila Ozerová

Palffy Palace - Valdštejnská 158/14, 118 00 Malá Strana

free entry