YOUNG STAGE                              ARCHIVES

Mladé pódium 2020 Ročník 48

Datum / místo / hodina

29. 8. 2020

Konzervatoř v Brně

10.00 - 13.00 Interpretační kurzy - Smetanovo trio

19.00 Koncert Smetanova tria

10. 2020

Sál Pražské konzervatoře - Pálffy palác

Laureát mezinárodní soutěže - bude upřesněno v červnu

sólista:
klavírní doprovod:

11. 2020

Janáčkova konzervatoř -
Ostrava

Vítěz soutěže konzervatoří - bude upřesněno v červnu
sólista:

klavírní doprovod:

Young Stage 2019

The 47th International Festival of Young Artists   

8. 11. 2019 10.00 am. Ended

JANACEK CONSERVATORY OSTRAVA

Jitka Cechova and Jan Palenicek

Interpretative Course (on music and management)

Českobratrská 958/40, 702 00 Ostrava

26.11. 2019 6 pm.

Brno Conservatory

Milan Al-Ashhab - violin, Adam Skoumal - piano

tř. Kpt. Jaroše 1890/45, 602 00 Brno, Czech Republic

29.11. 2019 6 pm. Ended

PRAGUE CONSERVATOR

Jan Čmejla - piano

F. Chopin: Nocturno c-moll op. 48 č. 1

Nocturno H-dur op. 32 č. 1

Nocturno cis-moll op. Posth.

S. Prokofjev: Sonáta č. 7 op. 83, B-dur - "Stalingrad"

Veronika Kovandová, violin

J. S. Bach: Ciaccona d moll

Marek Pavlica, violin

P. I. Čajkovskij: Melancholická serenáda

J. Brahms: Scherzo c moll

Klavírní spolupráce: Mgr., MgA. Kristýna Znamenáčková

Martin Janál, violin

Ottokar Nováček: Perpetuum mobile

Ernest Bloch: Nigun

Klavírní spolupráce: Kamila Ozerová

Palffy Palace - Valdštejnská 158/14, 118 00 Malá Strana

YOUNG STAGE 2017


Saturday 16. 12. 2017

 Pálffy Palace - Chamber Hall of the Prague Conservatory, 

18.00

Olga Šroubková (violin) winner of the Prague Spring 2017 competition
Filip Zaykov (violin)
Miroslav Sekera (piano)

Program:

G. Ph. Telemann:
W. A. Mozart:
P. de Sarasate:
B. Martinů:J. Suk: Kánonická sonáta pro dvoje housle č. 1 G-dur (6')
Sonáta pro housle a klavír KV301 G-dur (14')
Cikánské melodie op. 20 (9')
Intermezza pro housle a klavír H261
- II. Poco allegro, II. Andante (5')


YOUNG STAGE 2013

  • Monday 14. 10. 2013 | 9.00 | Pálffy's Palace, Prague - Chamber Hall of the Prague Conservatory
    masterclass by clarinetist Wenzel Grund (Switzerland)

  • Monday 14. 10. 2013 | 19.00 | Pálffy's Palace, Prague - Chamber Hall of the Prague Conservatory
    Hans Krása Quartet
    Libor Suchý - clarinet

    Program:
    F. X. Richter: Adagio and Fugue
    A. Dvořák: String quartet in F major, Op. 96
    W. A. Mozart: Quintet in A major for clarinet, two violins, viola and cello

    Tickets
    free entrance, Chamber Hall capacity: 80 seats

  • Friday 15. 11. 2013 | 19.00 | Concert Hall of the Prague Conservatory, Dvořákovo nábř. 2, Prague
    Prague Conservatory Symphony Orchestra
    Lukáš Böhm - clarinet
    Miriam Němcová - conductor

    Program:
    J. Pohnán: Prague suite
    G. A. Rossini: Introduction, Theme and Variations for Clarinet and Orchestra
    L. van Beethoven: Symphony No. 1 in C major, Op. 21

    Tickets
    free entrance, Concert Hall capacity: 220 seats

  • Monday 25. 11. 2013 | 18.30 | Janáček Conservatory and High School, Ostrava
    TRIBUTE TO THE PRAGUE SPRING'S LAUREATES
    Pavel Svoboda - organ

    Program:
    J. S. Bach: Prelude and Fugue in D major BWV 532
    Trio Sonata in G major BWV 530 (Lento, Allegro)
    Erbarm dich mein, o Herre Gott BWV 721
    Jesus Christus, unser Heiland BWV 688
    G. Bunk: Passacaglia Op. 40
    P. Eben: Moto Ostinato (Sunday Music)

    Tickets
    voluntary entrance fee; you can buy tickets for concert in the place of happening before the beginning of the concert

YOUNG STAGE 2012

  • Wednesday 19. 9. 2012 | 18.30 | Janáček Conservatory and High School Ostrava
    ECHOES OF PRAGUE SPRING
    Ivan Vokáč - cello
    Lukáš Klánský - piano

    Program:
    M. Petráš: Hukvaldy fantasia
    S. Rachmaninov: Sonata in G minor, Op. 19
    R. Schumann: Fantasiestücke, Op. 73
    C. Debussy: Sonata
    A. Ginastera: Pampaena No. 2, Op. 21

  • Wednesday 26. 9. 2012 | 18.30 | Church of St. Wenceslas, Moravian Ostrava
    Mixed choir of the Janáček Conservatory and High School Ostrava
    Daniela Zuková - choirmaster
    Chamber orchestra of the Janacek Conservatory Ostrava
    Pavel Svoboda - organ
    Petr Šumník - conductor

    Program:
    G. F. Händel: Concerto for organ and orchestra in F major, Op. 4, No. 4
    J. S. Bach: Prelude in C Major; Prelude and Fugue in F major
    D. Buxtehude: Prelude in G minor
    M. Janošík: Amen (mass for mixed chorus and orchestra)

  • Wednesday 10. 10. 2012 | 18.30 | Vítkovice Chateau
    Prague Bassoon Band

    Program:
    G. Rossini: Largo al factotum from The Barber of Seville
    W. A. Mozart: Divertimento No. 1
    J. Brahms: Theme with variationen (finish second sentence String sextet)
    A. Dvořák: Slavonic Dance No. 8
    A. Hába: Quartet Op. 74
    G. ter Voert: Polka in Swing, Waltz in Swing, Sweet Swing
    J. Ježek: Three police officers
    Á. Piazzolla: Tango
    P. Schickele: Last Tango in Bayreuth

  • Wednesday 7. 11. 2012 | 18.30 | Vítkovice Chateau
    Veronika Hrdová - guitar
    Vendula Stískalová Černá - singing
    Michal Bárta - piano

    Program:
    R. Dyens: Songe capricorne
    R. Strauss: Die Nacht; Zueignung
    S. Rachmaninov: Zdes charto; Nepoi krasavitsa; Son
    L. Legnani: Fantasia, Op. 19
    B. Smetana: " Oh, what a grief "(Gretel aria from the opera The Bartered Bride)
    G. Puccini: "Vissi d´arte" (Tosca aria from Tosca opera)
    N. Koshkin: Three stations on the way
    S. Moniuszko: "Ha, dziecatko nam umiera" (Halka aria from Halka opera)
    P. Eben: Mare nigrum (2. and 3. movement)
    M. de Falla: 7 canciones populares Españolas

  • Monday 3. 12. 2012 | 18.30 | Janáček Conservatory and High School Ostrava
    Winner of the Academy of Václav Hudeček
    Václav Hudeček - violin
    Petr Adamec - piano

    Program:
    G. Tartini: Sonata in C major
    G. F. Händel: Sonata No. 9, Op. 2 in E major for two violins
    B. Smetana: From the Homeland
    A. Dvořák: Romance, Op. 11
    A. Dvořák: Sonatina in G major, Op. 100
    A. Dvořák: Mazurek

YOUNG STAGE 2011

  • Wednesday 2. 11. 2011 | 18.30 | Janáček Hall of JKGO
    Symphony Orchestra JKO
    Petr Šumník - conuctor
    Marek Prášil - conductor
    Linda Šustová - oboe
    Marie Korpasová - violin
    Tomáš Klement - piano

    Program:
    G. P. Telemann: Concerto for Oboe and Orchestra
    A. Vivaldi: The Four Seasons - Summer
    L. Janáček: Suite for Strings
    M. Ravel: Piano Concerto No. 1 in G Major

  • Wednesday 3. 11. 2011 | 19.00 | Vítkovice Chateau
    Lukáš Moťka - trombone
    Veronika Žochová - piano

    Program:
    Z. Stojowski: Fantazja
    E. Crespo: Improvisation No. 1
    H. Dutilleux: Choral, Cadence et Fugato
    J. Jongen: Aria et Polonaise
    J. Castéréde: Sonatine
    F. Rabe: Basta

  • Sunday 7. 11. 2011 | 18.30 | Janáček Hall of JKGO
    Michal Sedláček - violin
    Kristina Stepasjuková - piano

    Program:
    F. Schubert: Sonata for Piano and Violin in D major, D. 384
    R. Schumann: Sonata for Piano and Violin in A minor, Op. 105
    L. Sarah Žalčíková: Turning
    L. Janáček: Sonata for violin and piano

  • Thursday 10. 11. 2011 | 18.30 | Chamber Club Ostrava-Hrabůvka
    Korngold Quartet
    Matěj Žák - guitar

    J. Haydn: Quartet in D Major
    E. W. Korngold: String Quartet No. 3 in D major, Op. 34
    L. Janáček: String Quartet No. 2 "Intimate Letters"

  • Wednesday 16. 11. 2011 | 18.30 | Janáček Hall of JKGO
    Denisa Bílá - oboe
    Marek Kozák - piano

    Program:
    J. S. Bach: Sonata in G minor BWV 1020
    F. Poulenc: Sonata for Oboe and Piano
    W. Lutoslawski: Epitaph for Oboe and Piano
    C. Schumann: Three romances, op. 22
    L. Janáček: On an overgrown path (Our evenings, Blowed away leaf, Come with us!)
    M. Arnold: Sonatina for Oboe and Piano

YOUNG STAGE 2009

12. 10. 2009 | 19.00 h. | Dům hudby - Malý sál
Slavnostní zahajovací koncert
Kaprovo kvarteto
Matěj Žák - kytara
Kristina Stěpasjuková - klavír
DVOŘAK, BODOROVÁ

15. 10. 2009 | 19.00 h. | Základní umělecká škola Pardubice - Polabiny
Petr Nouzovský - violoncello
Petra Poláčková - kytara
WEISS, LEGNANI, CASTELNUOVO-TEDESCO, BOGDANOVIČ
BACH, FIŠER, ZEMEK-NOVÁK

19. 10. 2009 | 19.00 h. | Dům hudby - Malý sál
Puella trio
MARTINŮ, EBEN, DVOŘÁK

22. 10. 2009 | 19.00 h. | Dům hudby - Sukova síň
Václav Vonášek - fagot
Simona Pingitzer - flétna
Lukáš Klánský - klavír
Barocco Sempre Giovanne
LOCATELI, HÄNDEL, MOZART, VIVALDI, ŠÁREK

YOUNG STAGE 2008

MONDAY 8. 9. 2008

15.00, třída Míru
PRŮVODY NA CHŮDÁCH
Chůdové průvody v maskách s neobvyklými
hudebními nástroji; pozvánka na festival
realizace: Matěj Němeček a studenti DAMU

19.00, Dům hudby, Sukova síň
ZAHAJOVACÍ KONCERT
Komorní filharmonie Pardubice
Kristýna Stěpasiuk - klavír
Ondřej Vrabec - dirigent (laureát MHS Pražské jaro 2007)
Leoš Kuba: Předehra (premiéra na objednávku festivalu)
Fryderyk Chopin: Koncert pro klavír a orchestr č. 1 e moll
Ludwig van Beethoven: Symfonie č. 4 B dur

TUESDAY 9. 9. 2008

19.00 hod., Radnice, Společenský sál
Laureáti MHS Pražské jaro 2008 v oboru klarinet, hoboj
Camille Saint-Saëns: Sonáta pro klarinet
a klavír Es dur, op. 167
André Jolivet: Serenáda pro hoboj a klavír
Bohuslav Martinů: Sonatina pro klarinet a klavír, H. 356
Pavel Haas: Suita pro hoboj a klavír

THURSDAY 11. 9. 2008

19.00 hod., Divadlo
Balet na hudbu Leoše Janáčka: Symfonie Dunaj,
suita z opery Příhody lišky Bystroušky
Bohuslav Martinů: Veselohra na mostě

MODAY 15. 9. 2008

17.00 hod., Dům hudby, Malý sál
Přednáška janáčkologa Mgr. Jiřího Zahrádky, Ph.D.
a koncert studentů Konzervatoře Pardubice
Jaroslava Pěchočová - klavír
Leoš Janáček: Concertino pro klavír, dvoje housle,
violu, klarinet, lesní roh a fagot

TUESDAY 16. 9. 2008

19.00 hod., Zámek, Rytířský sál
Barocco sempre giovanne, um. vedoucí Josef Krečmer
Ivan Vokáč - violoncello
Tomáš Hanzlík - premiéra na objednávku festivalu
Joseph Haydn: Koncert pro violoncello a orchestr D dur

THURSDAY 18. 9. 2008
19.00 hod., Zámek, Rytířský sál
ZÁVĚREČNÝ KONCERT
HUDBA BEZ HRANIC
Gentlemen Singers

I. část "Evropská soudobá hudba"
Veljo Tormis: Varjele, Jumala, soasta
Franz Biebl: Ave Maria (Angelus Domini)
Francis Poulenc: Chanson à Boire
Vít Zouhar - premiéra na objednávku festivalu

II. část "Na lidové motivy"
Leoš Janáček: Osudu neujde (srbská lidová poezie)
Na košatej jedli (moravská lidová poezie)
Na prievoze (moravská lidová poezie)
Bohuslav Martinů: Písně zbojnické I.
Antonín Dvořák: Kytice z českých národních písní

III. část "Populární písně a spirituály"
Jonathan Rathbone (arr.): Waltzing Matilda
Jonathan Quick (arr.): Loch Lomond
John Lennon & Paul McCartney (arr. D. Runswick): Blackbird
John Lennon & Paul McCartney (arr. B. Ives): Ob-la-di, Ob-la-da
Freddie Mercury (arr. P. Hart): Seaside Rendez-vous
David Morrow (arr.): I Can't Tarry
Harold Robert (arr.): Rock-A My Soul

YOUNG STAGE 2007

TUESDAY 4. 9. 2007
15.00-18.00 hod, třída Míru
VESELÉ CHŮDY
Chůdové průvody v maskách s neobvyklými
hudebními nástroji; pozvánka na festival
realizace: Matěj Němeček a studenti DAMU

THURSDAY 6. 9. 2007
18.30 hod., Dům hudby, foyer Malého sálu
MOJE MILÁ HUDBA
Vernisáž výstavy výtvarných prací žáků ZUŠ Pardubice;
setkání s dětmi, rodiči a návštěvníky festivalu
Monika Votrubcová, Jakub Jedlinský - akordeon
D. Scarlatti: Sonáty

19.30 hod., Dům hudby, Sukova síň
SLAVNOSTNÍ ZAHAJOVACÍ KONCERT
Komorní filharmonie Pardubice
David Švec - dirigent
Jana Řeřichová - lesní roh - laureátka Mezinárodní hudební
soutěže Pražské jaro 2007, ve spolupráci s festivalem Pražské jaro
E. Grieg, W. A. Mozart, L. Janáček, B. Martinů

MONDAY 10. 9. 2007
15.00 hod., Dům hudby, Malý sál
HLAS SEVERU
Přednáška s hudebními ukázkami v podání studentů
Konzervatoře Pardubice Kateřiny Ochmanové a Martina Smutného
lektor: Jiří Kopecký

19.30 hod., Zámek Pardubice, Rytířský sál
JIŽANÉ NA SEVERU
Hofmusici
Ondřej Macek - cembalo, um. ved.
Hudba vídeňského vrcholného baroka
(J. J. Fux, A. Caldara, G. Reutter, G. J. Werner, F. I. A. Tůma)

TUESDAY 11. 9. 2007
19.30 hod., zámek - Rytířský sál
KOMORNÍ KONCERT
Kvarteto Apollon
Eduard Bayer - housle
K. Husa, M. Knížák, C. Nielsen, A. Dvořák

WEDNESDAY 12. 9. 2007
15.00 hod., Dům hudby, Malý sál
SETKÁNÍ SE SKLADATELEM
a absolventem Konzervatoře Pardubice
PREMIÉRA na objednávku festivalu
Slavomír Hořínka: Musica notturna, albeggiare pro dva klavíry
Kateřina Ochmanová, Martin Smutný - klavír

THURSDAY 13. 9. 2007
19.30 hod., Radnice, Společenský sál
SLAVNOSTNÍ ZÁVĚREČNÝ KONCERT
ZÁPISNÍK ZMIZELÉHO
Tomáš Kořínek - tenor
Jana Štefáčková - mezzosoprán
Štěpánka Pučálková - soprán
Eliška Weissová - mezzosoprán
Jana Nosková - mezzosoprán
Renata Ardaševová - klavír
L. Janáček, B. Martinů

YOUNG STAGE 2006

4. 9. 2006, 15.00-18.00 hod, Třída míru
Pouliční divadlo na chůdách
vystoupení studentů a absolventů DAMU
- pozvánka na festival

5. 9. 2006, 19.30 hod., Dům hudby, Sukova síň
Slavnostní zahajovací koncert
Martin Kasík - klavír
- vítěz prestižní světové soutěže Young Concert Artists
Competition v New Yorku
- vítěz Mezinárodní interpretační soutěže
Pražského jara 1998
- držitel ceny Davidoff Prix 2000 pro nejlepšího
českého interpreta
do 28 let v oblasti klasické hudby a Ceny Harmonie pro
nejúspěšnějšího mladého umělce za rok 2002
W. A. Mozart: Sonáta B dur KV 333
R. Schumann: Kreisleriana op. 8
K. Husa: Sonatina
L. Janáček: Sonáta 1. X. 1905
G. Gershwin: Tři preludia

6. 9. 2006, 16.30 hod., Dům hudby, Malý sál
Hudební přednáška
Šostakovičův nervózní úsměv
J. Kopecký - lektor

7. 9. 2006, 19.30 hod., Dům hudby, Malý sál
Petr Nouzovský - violoncello
- laureát soutěže Liezen v Rakousku
- laureát soutěže Concertino Praga
- laureát Soutěže Bohuslava Martinů
- TIHMS Worldtour Laureat 2005
Jan Čech - klavír
R. Schumann: Pět kusů v lidovém tónu
J. Hanuš: Diptych op. 115
B. Martinů: Sonáta pro violoncello a klavír č. 3
L. Janáček: Pohádka
A. Dvořák: Rondo pro violoncello g moll op. 94
A. Piazzolla - Le Grand Tango

11. 9. 2006, 10.00-12.00 hod. a 14.00-16.00 hod.,
Dům hudby, Malý sál
Workshop amerického hudebního skladatele
Scotta Millera (USA)
zaměřený na multimédia a nové technologie v hudbě
- světová premiéra skladby pro sólové housle a magnetofonový
pás komponovaná na objednávku festivalu bude provedena
v rámci houslového recitálu I. Kramperové

11. 9. 2006, 19.30 hod., koncertní sál zámku/ zámecké nádvoří
Komorní orchestr Barocco sempre giovane
um. ved.: Josef Krečmer
Jana Turková - klavír
Václav Vonášek - fagot
- absolutní vítěz celosvětové soutěže
International Double Reed Society v Melbourne 2004
- vítěz mezinárodní hobojové a fagotové soutěže v polské Lodži
- absolutní vítěz česko-slovenské soutěže Talent roku 2002
- laureát Mezinárodní interpretační soutěže Pražského jara
- finalista britské soutěže Young Concert Artists Trust
- finalista mezinárodní soutěže pro dechové nástroje
"Pacem In Terris" v německém Bayreuthu
- držitel Ceny ministryně školství, mládeže a tělovýchovy
Iva Kramperová - housle
Jiří Vodička - housle
- V. Zouhar: Ritorni (světová premiéra - na objednávku festivalu)
- W. A. Mozart: Kammerkonzert A dur KV 414 pro klavír a smyčce
- A. Vivaldi: Concerto in La minore per Fagotto, Archi e Cembalo
F VIII No.7
- A. Vivaldi: Concerto in Re minore per 2 Violini, Violoncello,
Archi e Cembalo F IV No.11
- A. Vivaldi: Concerto in Do maggiore per Fagotto, Archi e Cembal
F VIII No.17

12. 9. 2006, 19.30 hod., Dům hudby, Malý sál
Iva Kramperová - housle
- laureátka Houslové soutěže Josefa Muziky
- laureátka Soutěžní přehlídky konzervatoří ČR
- držitelka stipendia firmy Yamaha
S. Miller: Chiméra No. 2 (světová premiéra
- na objednávku festivalu)
B. Smetana: Z domoviny
L. Janáček: Sonáta pro housle a klavír
L. Fišer: Ruce

14. 9. 2006, 19.30 hod., Dům hudby, Sukova síň
Slavnostní závěrečný koncert
Smetanovo trio
- držitel prestižního celosvětového ocenění britského
časopisu BBC Music
- Magazine za nejlepší CD měsíce v oblasti komorní hudby
B. Martinů: Klavírní trio d moll
A. Dvořák: Klavírní trio op. 90, "Dumky"
B. Smetana: Trio g moll op. 15