MALÁ STRANA CHAMBER FESTIVITIES             ARCHIVES


MALÁ STRANA CHAMBER FESTIVITIES 2018

Program (16. 9. - 25. 11. 2018)

16. 9. 2018 (Sunday), Wallenstein Palace - Main Hall,
7.30 pm

POCTA EMĚ DESTINNOVÉ

Eva Garajová - mezzosoprán

Jitka Čechová - klavír

(Smetana, Dvořák, Janáček)

30. 9. 2018 (Sunday), Wallenstein Palace - Main Hall,
7.30 pm

POCTA ČESKÉMU TRIU

Smetanovo trio, Eva Krestová - housle
Kristina Fialová - viola
(Rachmaninov, Zemlinsky, Dvořák)

14. 10. 2018 (Sunday), Wallenstein Palace - Main Hall,
7.30 pm

POCTA JANU HEŘMANOVI (1886 - 1946)
Duo Schiavo - Marchegiani
Marco Schiavo - klavír (Itálie)
Sergio Marchegiani - klavír (Itálie)
(Mozart, Brahms, Schubert, Rossini)

28. 10. 2018 (Sunday), Wallenstein Palace - Main Hall,
7.30 pm

POCTA LADISLAVU ZELENKOVI (1881 - 1957)

Petr Nouzovský - violoncello

Mirek Sekera - klavír
(Dvořák, Martinů, Janáček, Franck)

18. 11. 2018 (Sunday), Wallenstein Palace - Main Hall,
7.30 pm

POCTA VÁCLAVU TALICHOVI (1883 - 1961)
Harmonia Praga - komorní orchestr
Miroslav Vilímec - housle
Eloisa Cascio - klavír
Štefan Britvík - dirigent
(Händel, Mozart, Bach, Borghi, Janáček, Bartók)

25. 11. 2018 (Sunday), Kostel Panny Marie Vítězné
, 15.00

POCTA JANU KŘTITELI VOVSOVI (1885 - 1945)
Markéta Schley Reindlová - varhany
(Bach, Brahms, Mendelssohn-Bartholdy, Reger, Eben, Bélier)




MÁLÁ STRANA CHAMBER FESTIVITIES 2017

  • Program (8. 10. - 26. 11. 2017)
  • 8. 10. 2017 (Sunday), Wallenstein Palace - Main Hall, 7.30 pm
  • Schola Gregoriana Pragensis (Czech Republic)
  • Speak, faithful, together
  • Singing of the Czech and German Reformation

22. 10. 2017 (Sunday), Wallenstein Palace - Main Hall, 7.30 pm

Beethoven Quartett (Switzerland)
Ludwig van Beethoven
Friedrich Theodor Fröhlich
Johannes Brahms

5. 11. 2017 (Sunday), Wallenstein Palace - Main Hall, 7.30 pm

Jitka Čechová - piano (Czech Republic)
Robert Schumann
Ferenc Liszt
Bedřich Smetana

19. 11. 2017 (Sunday), Wallenstein Palace - Main Hall, 7.30 pm

Kateřina Englichová - harp (Czech Republic)
Vilém Veverka - hoboj (Czech Republic)

Maurice Ravel
Luboš Sluka
Claude Debussy

26. 11. 2017 (Sunday), Church of Our Lady Victorious, 3.00 pm

Pavel Černý - organ (Czech Republic)
Karl Franz Pitsch
Robert Führer
Josef Leopold Zvonař
Antonín Dvořák
Josef Suk
Josef Klička
Leoš Janáček

MALÁ STRANA CHAMBER FESTIVITIES 2016

Program (2. 10. - 27. 11. 2016)

02. 10. 2016 (Sunday), Wallenstein Palace - Main Hall,
7.30 pm

Jan Páleníček - violoncello
Jitka Čechová - piano

Bohuslav Martinů

Josef Páleníček
Sergei Rachmaninoff 


15. 10. 2016 (Saturday), Wallenstein Palace - Main Hall, 7.30 pm

Laurent Albrecht Breuninger - violin

Ana Flávia Frazao - piano
Claude Debussy
Edino Krieger
Camille Saint-Saëns
Hector Villa-Lobos
Maurice Ravel

30. 10. 2016 (Sunday), Wallenstein Palace - Main Hall, 7.30 pm

Jana Hrochová Wallingerová - mezzosoprano

Reinhard Seehafer - piano
Antonín Dvořák
Bohuslav Martinů

Richard Wagner
Giuseppe Verdi
Petr Iljič Čajkovskij
Leoš Janáček

13. 11. 2016 (Sunday), Wallenstein Palace - Main Hall, 7.30 pm

Barocco Sempre Giovane - chamber orchestra

Olivier Lakota - trumpet

Marc Antoine Charpentier

Pietro Antonio Locatelli
Johann Sebastian Bach
Georg Friedrich Händel

W. A. Mozart
Giuseppe Torelli
Jan Václav Stamic

Antonio Vivaldi

27. 11. 2016 (Sunday), Wallenstein Palace - Main Hall, 7.30 pm

Classico Terzetto Italiano
 Ubaldo Rosso - flute

Carlo De Martini - violin
Francesco Biraghi - guitar
Joseph Weigl
Francesco Molino
Anton Diabelli
Gioachino Rossini

MALÁ STRANA CHAMBER FESTIVITIES 2013

  • Sunday 29. 9. 2013 | 19.30 | Wallenstein Palace - Main Hall
    Jiří Vodička - violin
    Barocco sempre giovane - chamber orchestra
    artistic director - Josef Krečmer

    Program:
    P. A. Locatelli: Introduzione teatrale op. 4 no. 4
    P. A. Locatelli: Concerto grosso in Re maggiore op. 1 no. 5
    A. Vivaldi: Concerto in Si bemolle maggiore per Violino, Archi e Basso Continuo
    "O Sia Il Corneto Da Posta" RV 363
    A. Vivaldi: "L'ESTRO ARMONICO" op. 3 no. 11
    Concerto grosso in Re minore RV 565
    A. Vivaldi: Sinfonia avanti la Sena Festeggiante RV 693
    F. Geminiani: Concerto grosso no. 12 in Re minore "La Follia"
    (trascritto dall' op. 5 no. 12 di Arcangelo Corelli)
    P. A. Locatelli: L´ARTE DEL VIOLINO op. 3 no. 12
    Concerto in Re maggiore per Violino, Archi e Basso Continuo
    "Il Labirinto Armonico. Facilis aditus, difficilis exitus"

  • Sunday 6. 10. 2013 | 19.30 | Wallenstein Palace - Main Hall
    Ang Li (Canada) - piano

    Program:
    L. van Beethoven: Sonata No. 5 in C minor, Op. 10, No. 1
    L. Janáček: Sonata 1.X.1905, From the Street
    S. Rachmaninoff: Prelude in G major, Op. 32, No. 5
    I. Albéniz: From Iberia
    C. Debussy: 4 Preludes
    T. Takemitsu: Rain Tree Sketch II
    F. Liszt: Ballade No. 2 in B minor, S. 171

  • Sunday 13. 10. 2013 | 19.30 | Wallenstein Palace - Main Hall
    Pavel Steidl - guitar

    Program:
    J. A. Losy Count of Losinthal: Ouveture
    F. H. Lobkovic: Allemande
    J. A. Losy Count of Losinthal: Courante
    Cervenka: Sarabande
    J. A. Losy Count of Losinthal: Storm
    J. Adam Count of Questenberg : Menuet
    J. A. Losy Count of Losinthal: Gigue
    N. Paganini: Sonate e Ghiribizzy
    L. Janáček: Leaf Blown Away
    J. Obrovská: A Tribute to the Czech Chorale
    C. Domeniconi: Hommage a Jimmy Handrix
    P. Steidl: And you go to Ithaca (Tribute to Jana Obrovská)
    L. Janáček: Goodnight

  • Sunday 20. 10. 2013 | 19.30 | Wallenstein Palace - Main Hall
    Olimpia Lucente (Italy / USA) - soprano
    Pavel Kudelásek - violin
    Daniel Wiesner - piano

    Program:
    A. Catalani: Ebben? Ne andrò lontana (La Wally)
    A. Dvořák: O, moon high up in the deep sky (Rusalka)
    A. Dvořák: Mazurek for violin and piano
    G. Gershwin: Porgy & Bess
    C. Porter: Popular Medley
    arr. Moses Hogan: Traditional American spirituals
    A. Dvořák: Largo from the New World symphony
    E. di Capua: O Sole Mio
    L. De Crescenzo: Rondine al nido
    V. Russo / E. di Capua: I' te vurria vasà
    E. Fusco / R. Falvo: Dicitincello vuje
    L. Bovio / E. Tagliaferri / N. Valente: Passione
    E. Nicolardi / E. De Curtis: Voce 'e notte
    E. De Curtis / G. De Curtis: Torna a Surriento
    N. Paganini: Cantabile for violin and piano
    G. Capaldo / S. Gambardella: Comme facette mammeta
    S. Di Giacomo / F. Buongiovanni: Palomma e' notte
    C. A. Bixio / B. Cherubini: Mamma

  • Sunday 27. 10. 2013 | 19.30 | Wallenstein Palace - Main Hall
    Jitka Hosprová - viola
    Jitka Čechová - piano

    Program:
    C. Schumann: Three Romances for viola and piano, Op. 22
    R. Schumann: Sonata No. 2, Op. 22 in G minor for piano solo
    J. Brahms: Sonata No. 1, Op. 120 in F minor for viola and piano
    P. Hindemith: Sonata No. 1, Op. 25 for viola solo
    P. Hindemith: Sonata - Fantasia No. 4, Op. 11 for viola and piano

  • Sunday 3. 11. 2013 | 19.30 | Wallenstein Palace - Main Hall
    Trojan Trio

    Program:
    J. Williams: Schindler's list
    V. Trojan: Suita from Caesar's Nightingale film by H. Ch. Andersen
    V. Trojan: Suita from Prince Bajaja film by B. Němcová
    A. W. Ketelbey: On the Persian Market
    A. Piazzolla: Libertango, Oblivion, Escualo

MALÁ STRANA CHAMBER FESTIVITIES 2012

  • Sunday 7. 10. 2012 | 19.30 | Wallenstein Palace - Main Hall
    Apollon Quartet
    Wenzel Grund (Switzerland) - clarinet

    Program:
    S. Prokofiev: String Quartet No. 2, Op. 92 "In Kabardino topics"
    A. Rejcha: Quintet in B flat major for clarinet and string quartet
    M. Ravel: String Quartet in F Major

  • Sunday 14. 10. 2012 | 19.30 | Wallenstein Palace - Main Hall
    Joanna Trzeciak (Poland) - piano

    Program:
    L. van Beethoven: Variations in F major, Op.34
    K. Szymanowski : "Masks ", Op.34
    J. N. Hummel: Variations in C major on Vivat Bachus, Bachus lebe from Mozart's opera "Die entfûrung aus dem Serail ", Op. 34, No. 3
    F. Chopin: 4 Impromptus

  • Saturday 20. 10. 2012 | 19.30 | Wallenstein Palace - Main Hall
    Stéphane Béchy (France) - cembalo

    Program:
    N. Lebègue: Chaconne
    François d'Agincourt: La d'Houdemare
    Jean-François Dandrieu: La Lyre d'Orphée; L'éclatante
    Jean-Baptiste-Antoine Forqueray: La Couperin; La sylva; La Rameau
    Armand-Louis Couperin: La Chéron; La Blanchet
    Jacques Duphly: Allemande; Rondeau; La Forqueray; Chaconne; La Pothoüin

  • Sunday 28. 10. 2012 | 19.30 | Wallenstein Palace - Main Hall
    chamber orchestra Quattro
    Antonio Amenduni (Italy) - flute
    Marek Štilec - conductor

    Program:
    J. Suk: Meditation on an Old Czech Hymn St. Wenceslas ", Op. 35a
    G. Holst: St. Paul's suite
    S. Mercadante: Concerto in mi minore for Flute and String Orchestra
    O. Respighi: Antiche arie e danze - Old arias and dances

MALÁ STRANA CHAMBER FESTIVITIES 2011

  • Sunday 2. 10. 2011 | 19.30 | Wallenstein palace - Main Hal
    Zuzana Lapčíková - cymbal, singing
    Josef Fečo - double-bass

    Program:
    Ballads and Janáček paraphrases (L. Janáček, Z. Lapčíková)

  • Sunday 9. 10. 2011 | 19.30 | Wallenstein palace - Main Hall
    Duo Brillaner (Izrael)
    Shirley Brill - clarinet
    Jonathan Aner - piano

    Program:
    J. K. Vaňhal: Sonata in B major
    L. Janáček: Violin sonata (arr. Duo Brillaner)
    C. Debussy: Première Rhapsodie
    J. Brahms: Sonata in F minor, Op. 120, 1

  • Sunday 16. 10. 2011 | 19.30 | Wallenstein palace - Main Hall
    Ramzi Yassa - piano (Egypt)

    Program:
    L. van Beethoven: Sonata in C sharp minor No. 2, op. 27 "Moonlight"
    L. van Beethoven: Sonata in E flat major, Op. 81a "Les adieux"
    L. van Beethoven: Sonata in C major, Op. 53 "Waldstein"
    L. van Beethoven: Sonata in F minor, Op. 57 "Appassionata"

  • Sunday 23. 10. 2011 | 19.30 | Wallenstein palace - Main Hall
    Guglielmo Callegari (Italy) - tenor
    Lada Valešová - piano

    Program:
    F. P. Tosti: A'vucchella
    F. P. Tosti: Malia
    D. Scarlatti: Sonata in E major
    G. Puccini: La Fanciulla del West - Ch'ella mi creda da
    G. Puccini: Tosca - Recondita armonia
    G. Verdi: Il Trovatore - Di quella pira da
    J. Suk: Spring, Op.22a - Spring
    G. Puccini: Tosca - E lucean le stelle da
    A. Dvořák: Dumka
    G. Puccini: Turandot - Nessun dorma da
    J. Suk: Spring, op. 22a - Longing
    A. Lara: Granada
    J. Serrano: Te quero morena

  • Sunday 30. 10. 2011 | 19.30 | Wallenstein palace - Main Hall
    Janáček Quartet

    Program:
    J. Novák: Quadricinium fidium primum
    E. Schulhoff: I. String Quartet
    L. Janáček: II. String Quartet "Intimate letters"

MALÁ STRANA CHAMBER FESTIVITIES 2010

  • 3. 10. 2010 | 19:30 | Wallenstein Palace - Knight's Hall
    Talichovo kvarteto
    Jan Talich - violin Antonio Stradivari
    Petr Macecek - violin Francesco Rugger
    Vladimir Bukac - viola Lorenzo Guadanini
    Petr Prause - cello Giovanni Grancino
    (L. van Beethoven, L. Janáček, A. Dvořák)

    Program:
    L. van Beethoven: String quartet č. 6, B major, op. 18
    L. Janáček: String quartet č. 1
    A. Dvořák: String quartet G major, op. 106

  • 10. 10. 2010 | 19:30 | Wallenstein Palace - Knight's Hall
    Smetana trio
    Jitka Čechová - piano
    Jana Vonášková-Nováková - violin
    Jan Páleníček - cello

    Program:
    Z. Fibich: Trio f moll
    A. Dvořák: Trio op. 90, "Dumky"
    J. Brahms: Trio C dur op. 87

  • 17. 10. 2010 | 19:30 | Wallenstein Palace - Knight's Hall
    A TRIBUTE TO CHOPIN
    Anna Maria Stanczyk (Poland) - piano
    (F. Chopin, M. Szymanowska, S.Moniuszko, F. Lessel, I. J. Paderewski)

    Program:
    F. Chopin: Polonéza f sharp minor op. 44; Nokturno b minor op. 9
    M. Szymanowska: 4 etudes
    S. Moniuszko: 2 songs - Jaro, Přadlena
    F. Chopin: Valčík c sharp minor op. 64; Valčík D flat major op. 64; Scherzo b minor op. 31
    F. Lessel: Variation a minor op. 14
    I. J. Paderewski: Menuet G major; Krakowiak Fantastic H major
    F. Chopin: 4 mazurka's; Nokturno c sharp minor op. posth; Polonéza A flat major op. 53

  • 24. 10. 2010 | 19:30 | Wallenstein Palace - Knight's Hall
    Camerata Bohemica
    Giampiero Sobrino (Italy) - clarinet
    Gudni Emilsson (Iceland) - conductor
    (N. Skalkottas, G. Finzi, A. Dvořák)

    Program:
    N. Skalkottas: Five greek dances
    G. Finzi: Clarinet concert c minor op. 31
    A. Dvořák: String quartet F major "American" op. 96

MALÁ STRANA CHAMBER FESTIVITIES 2009

30.9. 2009 | 19:30 | Valdštejnský palác - Rytířský sál
Talichův komorní orchestr
Jiří Bárta - violoncello
Smetanovo trio
Martina Bačová - housle
Ivo Kahánek - klavír
Jan Talich - dirigent

7.10. 2009 | 19.30 | Valdštejnský palác - Rytířský sál
Domen Lorenz - housle (Slovinsko)
Alenka Lorenz - klavír (Slovinsko)

14.10. 2009 | 19.30 | Valdštejnský palác - Rytířský sál
Kvarteto Apollon
Thomas Thomaschke - zpěv

21.10. 2009 | 19:30 | Valdštejnský palác - Rytířský sál
Staffan Martensson - klarinet (Švédsko)
Jitka Čechová - klavír
Jan Páleníček - violoncello

26.10. 2009 | 19.30 | Chrám Panny Marie Vítězné
(Pražské Jezulátko)
Camerata Bohemia
(komorní orchestr)
Drahomíra Matznerová - varhany
dir.: T.F. Weser (Německo)

MALÁ STRANA CHAMBER FESTIVITIES 2008

ZAČÁTKY KONCERTŮ V 19.30

neděle 5. 10. 2008
Komorní filharmonie Pardubice
J. F. Manzone - dirigent/conductor (Francie/France)
GOSSEC, ČAJKOVSKIJ, MOZART

středa 8. 10. 2008
ArteMiss Trio
Adéla Štajnochrová - housle/violin
Alžběta Vlčková - violoncello
Jana Holmanová - klavír/piano
MARTINŮ, SMETANA

neděle 12. 10. 2008
"BÁSNÍK A VIRTUÓZ KLAVÍRU"
Jitka Čechová - klavír
SMETANA

středa 15. 10. 2008
"HUDBA BEZ HRANIC"
Gentlemen Singers
JANÁČEK, DVOŘÁK, MERCURY, MORROW ad.

neděle 19. 10. 2008
Classicon - dechová sekce Českých filharmoniků
D. Ashkenazy - klarinet
MOZART, KRAMÁŘ

MALÁ STRANA CHAMBER FESTIVITIES 2007

úterý 2. 10. 2007
Valdštejnský palác - Rytířský sál, 19.30 hod.
POCTA MISTRŮ
Smetanovo trio
Jitka Čechová - klavír
Jana Vonášková-Nováková - housle
Jan Páleníček - violoncello
BRAHMS, JANOVICKÝ, DVOŘÁK

neděle 7. 10. 2007
Valdštejnský palác - Rytířský sál, 19.30 hod.
LÁSKA A JEJÍ PODOBY
Emma Curtis - kontraalt (Anglie)
Lada Valešová - klavír
MASSENET, HAHN, SAINT-SAENS, STRAUSS, BRAHMS, PORTER

středa 10. 10. 2007
Valdštejnský palác - Rytířský sál, 19.30 hod.
...A NEJEN SMYČCE
Bennewitzovo kvarteto
Dan Wiesner - klavír
Silvie Hessová - housle
HAYDN, MARTINŮ, CHAUSSON

neděle 14. 10. 2007
Valdštejnský palác - Rytířský sál, 19.30 hod.
POCTA BRAHMSOVI
Christian Will Müller - klavír
BRAHMS, KAGEL, BRAHMS

středa 17. 10. 2007
Valdštejnský palác - Rytířský sál, 19.30 hod.
MÁME RÁDI JAZZ
Radek Zapadlo - saxofon
Matěj Benko - klavír
Petr Dvorský - kontrabas
Martin Novák - bicí
EVANS, COLTRANE, COREA, DAVIS

neděle 21. 10. 2007
Valdštejnský palác - Rytířský sál, 19.30 hod.
COMBATTIMENTO VENEZIANO
Collegium 1704
Václav Luks - umělecký vedoucí
Xenia Löffler - barokní hoboj
VIVALDI, ALBINONI, MARCELO

MALÁ STRANA CHAMBER FESTIVITIES 2006

středa 4. 10. 2006, 19.30 hod.
Valdštejnský palác - Rytířský sál
Královská tria
Ensemble Tourbillon
Petr Wagner - umělecký vedoucí
Marin Marais: Sonnerie de Sainte Geneviève du Mont de Paris
Charles Dollé: Sonate en Trio
Georg Philipp Telemann: Trio No.10 ze sbírky Essercizzi Musici
Dietrich Buxtehude: Triosonate in A
Gottfried Finger: Sonate a 3

neděle 8. 10. 2006, 19.30 hod.
Valdštejnský palác - Rytířský sál
České klavírní klenoty 20. století
Martin Kasík - klavír
Vítězslav Novák: Vzpomínky op. 6
Leoš Janáček: Sonáta 1. X. 1905
Leoš Janáček: V Mlhách
Bohuslav Martinů: Tři české tance
Karel Husa: Sonatina
Klement Slavický: Tři skladby pro klavír

středa 11. 10. 2006, 19.30 hod.
Valdštejnský palác - Rytířský sál
Vídeňská křižovatka
Zdena Kloubová - soprán
Václav Luks - kladívkový klavír
Carl Philipp Emanuel Bach: Württenbergská sonáta č. 1 a moll
Joseph Haydn: Landlust
Ludwig van Beethoven: Bußlied, Ich liebe dich
Franz Schubert: Ständchen
Carl Philipp Emanuel Bach: Rondo G dur "für Kenner und Liebhaber III"
Wolfgang Amadeus Mozart: Daphne, deine Rosenwangen,
Als Luise..., Ridente la calma, An Chloë
Leopold Koželuh: Sonáta a moll op. 20, Tři italské arietty

neděle 15. 10. 2006, 19.30 hod.
Valdštejnský palác - Rytířský sál
Jazzové inspirace
Kvarteto Apollon
David Balakrishnan: Skylife, Spider Dreams, Waterfall with Blenders,
Little Mouse Jumps
Miles Davis: Milestones, Seven Steps to Heaven
Dizzy Gillespie: A Night in Tunisia
Oliver Nelson: Stolen Moments
Horace Silver: Ecaroh
Thelonious Monk: Ruby My Dear
Darol Anger: Street Stuff
Leonard Bernstein: Cool
Chick Corea: No Mystery
John Coltrane: Naima
Pat Metheny: Jaco

středa 18. 10. 2006, 19.30 hod.
Valdštejnský palác - Rytířský sál
Velké houslové sonáty
Jana Vonášková-Nováková - housle
Petr Novák - klavír
Ludwig van Beethoven: Sonáta č. 9 "Kreutzerova"
Cézar Franck: Sonáta A dur

neděle 22. 10. 2006, 19.30 hod.
Valdštejnský palác - Rytířský sál
Slavní klasikové
Filharmonický komorní orchestr
Pavel Prantl - umělecký vedoucí
Jean-Marc Fessard (Francie) - klarinet
Jan Zach: Sinfonia č. 4 in A
Karel Stamic: Koncert pro klarinet a orchestr č. 1 F dur
Karel Husa: Pastoral for Strings (1980)
Michel Lysight: Septentrion pro klarinet a smyčce (2005)
Bohuslav Martinů: Serenáda č. 2 pro dvoje housle a violu (1932; H. 216)