BYSTŘICE CHATEAU                           ARCHIVES

  BYSTŘICE CHATEAU FESTIVAL 2017

Program (4. 6. - 26. 6. 2017)

4. 6. 2017 (neděle), Zámek, 19.00hod.

POCTA VLADIMÍRU ŘÍHOVI
Five Star Clarinet Quartet
Jiří Hlaváč - klarinet, saxofon
Vlastimil Mareš - klarinet
Irvin Venyš - klarinet
Jan Mach - basklarinetProgram:
J. S. Bach - Tři chorály / úprava Philippe Cuper /
J. K. Vaňhal - Fuga IX / úprava Philippe Berod pro Five Star Clarinet Quartet /
W. A. Mozart- Divertimeto in C / úprava Jiří Hlaváč /
Allegro, Menuetto, Larghetto, Menuetto, Allegro moderato
J. Hlaváč - Hornomlýnská 846
J. Ježek - Tmavomodrý svět / úprava Jiří Hlaváč /
O. Peterson - Kanadská suita / úprava Jiří Hlaváč /
Balada z východu, Pochod
Jiří Hlaváč - Ebony suite / Andante, Allegro, Air, Allegro vivo /

11. 6. 2017 (neděle), Zámek, 19.00 hod.

POCTA RUDOLFU FIRKUŠNÉMU
Sergio Marchegiani
- klavír (Itálie)
Marco Schiavo - klavír (Itálie)Program:
W. A. Mozart: Sonáta D dur K. 381, Sonáta C dur K. 521 J. Brahms: Uherské tance 1-10

18. 6. 2017 (neděle), Zámek, 19.00 hod.

POCTA SUKOVU TRIU
Amael Trio
- klavírní trio (Slovinsko)Program:
F. Schubert: Notturno Es dur D 897 - Adagio J. Brahms: Trio c moll, op. 101 P. Kopač (1949, Slovinsko): Nevyhnutelnost (2009) B. Smetana: Trio g moll, op. 15

28. 6. 2017 (neděle), Kostel sv. Jiljí, 19.30 hod.

POCTA VÁCLAVU TALICHOVI
Harmonia Praga
- komorní orchestr
Miroslav Vilímec - housle
Štefan Britvík - dirigentProgram:
P. J. Vejvanovský: Sonata Spiritus Sancti
G. F. Händel: Tance z opery Alcina (výběr)
G. F. Händel: Ombra mai fu (pro sólové housle a smyčcový orchestr)
W. A. Mozart: Malá noční hudba
N. Paganini: Koncert pro housle č. 1, D dur, 1. věta
A. Dvořák: 2 valčíky
P. I. Čajkovskij: Serenáda (3. Elegie, 4. Finále)

                            

BYSTŘICE CHATEAU FESTIVAL 2016
Program (5. 6. - 26. 6. 2016)

05. 06. 2016 (Sunday), Castle, 7 PM
ACROSS THE GENRES
Monika Knoblochová
- cembalo
Naiponk - piano
Petr Dvorský - double-bass
Programme:
L. N. Clérambault - Prélude
S. Romberg - Softly as in a morning sunrise
N. Séjan - Andante Affectuoso
Victor Young - Golden earrings
A. Soler Sonata No. 49 en modo dorico
Leo Robin - If I should lose you
J. Duphly- Les Graces
Sh. Edwards, D Meyer, E Bretton - For Heaven´s Sake
S. Rollins - St. Thomas
G. Fr. Händel - Lascia chi´io pianga
J.S.Bach - Preludium in C Major
Najponk - Dream for two
J. Ph. Rameau - Allemande
J. Cosma - Autumn Leaves
Pat Metheny - Question and answer
J. J. Fux - Ciaccona in D Major K403/2
J. S. Bach - Preludium in D Minor
Najponk - Bassed on Bach, Bird and Trane

12. 06. 2016 (Sunday), Castle, 7 PM
Ivo Kahánek - piano
Programme:
Franz Schubert - Impromptus, Op. 90, No. 1 and 2
Fryderyk Chopin
- Balade in G Minor, Op. 23
- Mazurkas Op. 67
- Scherzo in B flat, Op. 31
Antonín Dvořák - Poetic moods
Leoš Janáček - Sonata 1th October 1905
Bohuslav Martinů - Three Czech Dances, H. 154

19. 06. 2016 (Sunday), Castle, 7 PM
Smetana Trio
Programme:
Josef Mysliveček - Sonata in D Majfor piano
Josef Páleníček - Variations on the choral theme

Pablo de Sarasate - Gypsy melodies for violin and piano

Bohuslav Martinů - Trio Bergerettes

Antonín Dvořák - Trio in E Minor No. 4 Op. 90, "Dumky" choice of the cycle

26. 06. 2016 (Sunday), St. Giles´s Church, 6 PM
STABAT MATER
Štěpánka Heřmánková
- soprano

Jana Horáková-Levicová - mezzosoprano
Miroslav Laštovka - trumpet
Vladimír Roubal - organ
Programme:
J. Clarke - Marche triomphale
G. B. Pergolesi - Aria
J. S. Bach - Preludium and fuge in C Major BWV 547
M. A. Charpentier - Prelude - te deum in D Major
A. Dvořák - Two pruludes for organ
A. Dvořák - Aria
J. S. Bach - Choral
K. B. Kopřiva - Salve regina
L. Boelmann - Virgin Maria´s Prayer and Toccata from the gothic suite
J. K. Vaňhal - Aria
C. Saint-Saens - Preludium in E flat Major
G. F. Händel - Aria

BYSTŘICE CHATEAU FESTIVAL 2013

  • Sunday 2. 6. 2013 | 19:00 | Castle
    Opening exhibition of Oldřich Kulhánek graphics
    Smetana Trio

    Program:
    V. Novák: Trio in D minor quasi una ballata, Op. 27
    D. Šostakovič: Piano Trio in E minor, Op. 67
    B. Smetana: Trio in G minor, Op. 15

  • Saturday 6. 2013 | 19:00 | Castle
    Jitka Hosprová - viola
    Jitka Čechová - piano

    Program:
    C. Schumann: Three Romances for viola and piano, Op. 22
    R. Schumann: Sonata No. 2, Op. 22 in G minor for piano solo
    J. Brahms: Sonata No. 1, Op. 120 in F minor for viola and piano
    P. Hindemith: Sonata No. 1, Op. 25 for viola solo
    P. Hindemith: Sonata - Fantasia No. 4, Op. 11 for viola and piano

  • Thursday 13. 6. 2013 | 19:00 | Castle
    ECHOES OF THE PRAGUE SPRING
    Soňa Červená - recitation
    Karel Košárek - piano

    Program:
    V. Ullmann: A song about love and death of the cornet Kryštof Rilke
    B. Smetana: Fantasia on the Czech national songs for piano
    R. Ščedrin: Basso Ostinato for piano
    E. Satie: Sports and entertainment

  • Sunday 23. 6. 2013 | 18:00 | Church of St. Giles
    Barocco sempre giovane - chamber orchestra
    Jiří Vodička - violin

    Program:
    A. Vivaldi: Concerto in G major "alla rustica" for strings and continuo RV 151
    J. S. Bach: Jesus bleibet meine Freude BWV 147
    P. A. Locatelli: Concerto grosso in D major, Op. 1, No. 5
    W. A. Mozart: Divertimento in F major KV 138
    P. A. Locatelli:
    L´ARTE DEL VIOLINO, Op. 3
    Concerto D major No. 12

BYSTŘICE CHATEAU FESTIVAL 2012

  • Sunday 3. 6. 2012 | 17.00 | Chateau
    Prague Guitar Quartet

    Program:
    J. A. Losy: Suite
    F. Sor: Ouverture from "Alphonse et Leonore" ballet
    C. Franck: Preludium, fuga and variation, Op. 18
    L. Brouwer: Toccata
    A. Corelli: Concerto grosso, Op. 6, No. 4
    L. Janáček: On an Overgrown Path (selection II. series)
    E. Granados: El fandango de Candil (from cycle Goyescas)
    J. W. Duarte: Concerto democratico
    J. Rodrigo: Dos miniaturas andaluzas

  • Sunday 10. 6. 2012 | 18.00 | Church of St. Giles
    Octopus pragensis - choir
    Pavel Černý - organ
    art manager - Petr Daněk

    Program:
    C. Monteverdi - Zefiro torna, e´l bel tempo rimana
    P. de Monte - Peccantem me quotidie
    C. Monteverdi - Sfogava con le stelle
    Ch. Luython - Canzon in G (varh.); Fantasia in F (varh.)
    J. H. Gallus - Credo ex Missa Sancta Maria à 6
    J. Hassler - Toccata IV. Toni (varh.)
    N. Gombert - Je prens congie à 8
    G. Croce - Laudate Dominum in sanctis eius à 8
    H. L. Hassler - Ricercar in D (varh.)
    G. Flori - Sanctus.Benedictus a Agnus Dei ex Missa super Ung jour l´amant à 8
    Ch. Demantius - Praelium Ungaricum. Divo Imperatoris Rodolpho II. decantatum à 8

  • Sunday 17. 6. 2012 | 19.00 | Chateau
    VIOLIN DUO
    Pavel Eret - violin
    Věra Eretová - violin

    Program:
    A. Vivaldi: Sonata RV 71 for two violins
    L. Boccherini / ar. Y. Yamamoto: Minuetto
    A. Honegger: Sonatina for two violins
    A. Dvorak / ar. H. Tamaki: Humoresque, Op. 101, No. 7
    T. Hakase: Continent passion
    S. Prokofiev: Sonata for two violins, Op. 56
    H. Tamaki: Variations on the song Sakura, Sakura for two violins
    P. de Sarasate, "Navara" for two violins

  • Sunday 24. 6. 2012 | 19.00 | Church of St. Giles
    Bardolino
    Jana Procházková - singing

    Program:
    L. Janáček: Moravian folk poetry in songs
    C. Caller: Tres canciones de declaración
    M. Klepáčová: Rhymes
    P. Fischer: Horses
    P. Fischer: Marel o Del marel

BYSTŘICE CHATEAU FESTIVAL 2011

  • Saturday 4. 6. 2011 | 17.00 | Chateau
    Link Michael Thonet - opening
    19:00 | Chateau
    Musica bellisima

    Program:
    J. M. Hotteterre Le Romain: Suite III G dur
    J. A. Losy z Losinthalu: Suita in a (II.Kk.77)
    J. S. Bach: Sonáta A dur BWV 1032 pro flétnu a cembalo
    J. S. Bach: Partita a moll BWV 1013, výběr
    A. Forqueray: Suita č. 5, výběr
    G. F. Händel: Sonáta h moll HWV 367b (Op. 1, No. 9)

  • Thursday 7. 6. 2011 | 19.00 | Chateau
    At the invitation of the Mayor
    Roman Dragoun Recital (piano, singing)

    Program:
    will be specified

  • Thursday 9. 6. 2011 | 19.00 | Chateau
    Irvin Venyš - clarinet
    Martin Kasík - piano

    Program:
    J. Brahms: Sonata for clarinet and piano in E flat major No. 2, Op. 120
    J. Páleníček: Partita piccola for clarinet and piano
    M. Ištvan: Sonata for clarinet and piano
    B. Martinů: Sonatina for clarinet and piano, H. 356

  • Tuesday 14. 6. 2011 | 19.00 | Chateau
    JAZZMAZEC

    Program:
    L. Malý: Magic mill, River jam, Second wave, Secret zone, Rainy day, Fine walk, Long hour, Espaňa, Muse with drooping wings, 3D people, Four strings, Fata morgana, Romantic Dance, Kentaur, Meridian

  • Sunday 19. 6. 2011 | 18.00 | St. Giles Church
    Orchestr Atlantis
    Jana Švestková - mezzo-soprano
    Jan Páleníček - cello
    Vítězslav Podrazil - conductor

    Program:
    G. F. Händel: Sinfonia to the oratorio Solomon
    A. Vivaldi: Juditha triumphans - Aria from Oratorio, Concerto in G Major
    J. Haydn: Concerto No. 2 in D major, Op. 101 for Cello and Orchestra
    A. Vivaldi: Sinfonia in B minor, "Al Sancto Sepolcro" Nisi Dominus, Psalm 126
    G. F. Händel: Arrival of the Queen of Sheba - Sinfonia to 3rd part oratorio, Solomon
    J. Haydn: Songs - A Pastoral Song, Despair, Pleasing Pain, Sailor's Song

BYSTŘICE CHATEAU FESTIVAL 2010

3. 6. 2010 | 19:00 | Castle
Camerata Bohemica
Tomáš Strašil - cello
Gudni A. Emilsson (Iceland) - conductor

5. 6. 2010 | 19:00 | Sušil Cinema
Aldo Nicolaj: Tři na lavičce / Three on the bench (theatre performance)
actors: Květa Fialová, Petr Nárožný and Ladislav Trojan

7. 6. 2010 | 19:00 | Castle
Prague Bassoon Band - bassoon ensamble

10. 6. 2010 | 19:00 | Castle
Jana Vonášková-Nováková - violin
Jitka Čechová - piano

18. 6. 2010 | 19:00 | Castle
M. Nostitz Quartet

BYSTŘICE CHATEAU FESTIVAL 2009

7. 6. 2009 | Zámek | 19.00 - 21.00

LEGENDY SE VRACEJÍ
Václav Hudeček - housle
Petr Adamec - klavír
slavnostní setkání s čestnými hosty

11. 6. 2009 | Zámek | 19.00

VARHANY TROCHU JINAK
Marko Matlak - akordeon (Slovinsko)

14. 6. 2009 | Zámek | 19.00

HUDBA PRO SÓLO
Luis Alvanis - klavír (Anglie)

18. 6. 2009 | Zámek | 19.00

MYSTICKÉ OPOJENÍ
Kvinterna + P. Wagner - gamba

21. 6. 2009 | Zámek, nádvoří | 20.30
TANGO
Tango Milonguero
&The Best Of Tango
tanečně-hudební pořad

25. 6. 2009 | Kostel sv.Jiljí | 18.00

VIVAT BAROKO
Musica Florea

14. BYSTŘICE CHATEAU FESTIVAL 2008

Zámek, 19.00
HUDBOU K PŘÁTELSTVÍ
Jan Páleníček - violoncello
Jitka Čechová - klavír

21.00 hod.
Slavnostní setkání s čestnými hosty

Vernisáž výstavy Bystřice 1368-2008

TUESDAY 17. 6. 2008

Zámek, 19.00
HUDBA PRO ŠEST STRUN
Christina Azuma (Brazílie)
- barokní a klasická kytara

FRIDAY 20. 6. 2008

Zámek, 19.00
HUDBA BEZ HRANIC
Clarinet Factory
Polyfonie a meditace

SUNDAY 22. 6. 2008

Nádvoří zámku, 19.30
(v případě napřízně počasí sál SD Sušil)
HUDEBNÍ POEZIE
Dan Bárta & Robert Balzar trio
jazzové variace pro zpěv, klavír,
kontrabas a bicí

WEDNESDAY 25. 6. 2008

Zámek, 19.00
HUDEBNÍ PROLÍNÁNÍ
Kvarteto Apollon
Veselý, Šostakovič, Schubert

SUNDAY 29. 6. 2008

Kostel sv. Jiljí, 18.00
HUDBA CELÝM ŽIVOTEM
Camerata Moravia
Vít Mužík - housle

13. BYSTŘICE CHATEAU FESTIVAL 2007

10. 6. 2007, zámek, 17.30
vernisáž obrazů - akad. mal. Adolf Born

10. 6. 2007, zámek, 19.00
JAZZ IN CLASSIC, CLASSIC IN JAZZ
České klarinetové kvarteto
Po koncertě se uskuteční slavnostní setkání
s představiteli města, sponzory a čestnými hosty.

13. 6. 2007, zámek, 19.00
AMARILLI & H. PURCELL
Markéta Cukrová - mezzosoprán
Monika Knoblochová - cembalo

17. 6. 2007, zámek, 19.00
Moravské klavírní trio

19. 6. 2007, Kostel sv. Jiljí, 18.00
OZVĚNY PRAŽSKÉHO JARA
Petr Čech - varhany
(vítěz soutěže Pražské jaro 2006)

22. 6. 2007, zámek-nádvoří, 20.30
NESLYŠITELNÝ ŘEV UMĚNÍ
Komedii, která rozšiřuje ústa i rozhled
uvádí divadelní studio GaGa - Brno

24. 7. 2007, Kostel sv. Jiljí, 18.00
Filharmonie Hradec Králové
dir.: Ondřej Kukal
sólista: Roman Janál - zpěv

12. BYSTŘICE CHATEAU FESTIVAL 2006

10. 6. 2006
Zámek
16.00
Malý kulturní předkrm
Otevření stálé expozice díla O. Drahotušského,
muzeum v přízemí
17.00
Slovenský večer BZS
- koncert Bratislavského akademického sboru
18.00
vernisáž výstavy slovenského
fotografa Robo Kočana

18. 6. 2006, 19.00
Zámek
OD RENESANCE PO SPIRITUÁLY
Gentlemen Singers - devítičlenný
mladý mužský sbor
B. CHILCOTT, T. TALLIS, O. LASSO,
F. SCHUBERT, P. HAAS, F. BIEBEL,
V. MIŠKINIS, L. JANÁČEK, A. DVOŘÁK,
E. SUCHOŇ, O. HALMA, J. PAPOULIS,
J. QUICK, E. SPERRY, S. HATFIELD,
B. DENNARD, A. MCNEIL, H. ROBERT

21. 6. 2006, 19.00
Zámek
OZVĚNY PRAŽSKÉHO JARA
Kvarteto Martinů - komorní koncert
W. A. MOZART, A. BORODIN, A. DVOŘÁK

25. 6. 2006, 19.00
Zámek
Světové inspirace pro housle a kytaru
Ekaterina Malachkova-Debiak
- housle (Francie)
Alexei Khorev - kytara (Francie)
A. VIVALDI, N. PAGANINI, J. IBERT ,
A. BARRIOS, P. DE SARASATE,
A. URKUNZUNOV, A. PIAZZOLA

27. 6. 2006, 20.30
Zámek, nádvoří
Hradišťan s Jiřím Pavlicou

30. 6. 2006, 19.00
Zámek
Vitali Berzon - klavír (Německo)
recitál klavírního virtuoza
ruského původu
(v odpoledních hodinách
interpretační kurz na ZUŠ)
M. P. MUSORGSKIJ, W. A. MOZART ,
J. BRAHMS, F. CHOPIN, R. SCHUMANN,
F. LISZT

2. 7. 2006, 18.00
Kostel sv.Jiljí
Závěrečný filharmonický koncert
Jihočeská komorní filharmonie
dirigent: Stanislav Vavřínek
sólisté: Zdena Klouobvá - soprán
Václav Vonášek - fagot
A.DVOŘÁK, J. N. HUMMEL,
LUDWIG VAN BEETHOVEN